Słabsze dane makro źródłem oczekiwań na redukcje stopy Fed
Dane makro z USA osłabły. Dotyczy to zarówno wskaźników wyprzedzających koniunktury, jak i twardych danych. W efekcie członkowie FOMC, choć obniżyli stopę Fed o 50 pb w ostatnich miesiącach, to rynki wyceniają kolejne redukcje stopy Fed.
W oczekiwaniu na wyniki negocjacji handlowych
Jeszcze w październiku ma rozpocząć się kolejna runda amerykańsko chińskich rokowań handlowych Nie oczekujemy aby najbliższe miesiące przyniosły kompleksową umowę handlową, niemniej odwilż w relacjach jest możliwa, czemu sprzyja pogarszająca się globalna koniunktura.
Wzrost PKB w Chinach coraz wolniejszy
Chińska gospodarka notuje najgorszy od wielu lat okres Wzrost gospodarczy stopniowo słabnie, j ednakże nieco lepiej niż w pierwszej połowie roku wypadają wskaźniki koniunktury Może być to efekt ekspansywnego policy mix Istotne są przede wszystkim inwestycje infrastrukturalne
Kolejny kwartał osłabienia koniunktury w strefie euro
W ostatnich miesiącach dane z Eurolandu zaskakują jedynie negatywnie Niepokojąco prezentuje się przede wszystkim koniunktura w Niemczech, które wchodzą w II połowie roku w recesję, notując trzy kwartały z rzędu ujemnego wzrostu.
Oznaki globalnego spowolnienia dotarły do Polski
Po mocnej I połowie roku, miesiące letnie przyniosły sygnały, że widoczne za granicą już w poprzednich kwartałach symptomy spowolnienia wzrostu gospodarczego docierają do Polski Źródłem transmisji jest kanał eksportowy, a zagrożony jest przede wszystkim sektor przemysłowy. Popyt wewnętrzny, w tym przede wszystkim konsumpcja, wciąż będzie zapewniał solidne tempo wzrostu PKB.
Perspektywy FI i FX
Na FI zarówno impulsy z kraju i zza granicy tworzą dogodne uwarunkowania dla wyceny krajowego długu Na FX dostrzegamy potencjał do umocnienia złotego w najbliższych miesiącach.
Tabele z prognozami
Prognozy parametrów makro oraz wskaźników rynków finansowych.