Przestrzenie rekreacyjne, zupełnie nowa odsłona regionalnego muzeum i kilkadziesiąt zmodernizowanych energetycznie budynków w Wielkopolsce - na takie m.in. efekty preferencyjnych pożyczek Jessica 2 mogą liczyć Wielkopolanie.
Jakie projekty mogą uzyskać finansowanie?
Kto może ubiegać się o tanie pożyczki z BGK?
Ofertę pożyczek cały czas dostosowujemy do oczekiwań rynku – mówi Michał Kopeć, dyrektor Biura Rozwoju Instrumentów Finansowych w BGK. - Ważną zmianą jest to, że w tym roku o finansowanie modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej mogą ubiegać się również podmioty spoza sektora publicznego. Pamiętajmy, że budynki użyteczności publicznej to nie tylko szpitale, urzędy czy dworce kolejowe i autobusowe. To również sklepy, punkty usługowe, hotele i budynki biurowe. I zarządzający nimi również mogą otrzymać taką pożyczkę – dodaje Kopeć.
Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując z innymi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.