Bank Gospodarstwa Krajowego udziela preferencyjnych pożyczek JESSICA2. Działający od kwietnia ubiegłego roku program będzie jeszcze szerzej dostępny. Środki przeznaczone na wsparcie finansowe termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Wielkopolsce czekają także na podmioty spoza sektora publicznego.
W poprzedniej perspektywie finansowej UE w trzech regionach, które zdecydowały się na wdrożenie inicjatywy JESSICA, wsparliśmy ponad 100 inwestycji. Udzielaliśmy preferencyjnych pożyczek na potrzeby rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Finansowaliśmy, między innymi, odnowę miejskich rynków (np. w Krotoszynie i Kórniku) i rewitalizację dworców kolejowych i ich otoczenia w różnych miastach
przypomina Przemysław Cieszyński, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.
Inwestorzy mogą jeszcze przed złożeniem wniosku uzgodnić najkorzystniejszą dla nich formę pożyczki oraz strukturę finansowania. Pomocą służą doradcy Regionu BGK Wielkopolska.
Utworzenie regionów BGK wpisuje się w realizację strategii banku, który chce być profesjonalnym partnerem przedsiębiorców, jednostek samorządu i sektora finansów publicznych
zaznacza Przemysław Cieszyński.
Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując z innymi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.