Struktura kredytu dla nabywcy, którym jest rząd innego państwa, to finansowanie pionierskie w polskim sektorze bankowym. Dzięki niemu roczna wartość polskiego eksportu na ten rynek zwiększy się z kilku do kilkudziesięciu milionów euro. Rwanda jest postrzegana jako jedno z najbardziej przyjaznych państw dla prowadzenia biznesu w Afryce. Większe zainteresowanie tym rynkiem przez polskich eksporterów obserwujemy już od dłuższego czasu. Głównie dotyczy to branż związanych z rolnictwem, górnictwem oraz usługami. Cieszę się, że BGK wspiera polskich przedsiębiorców z międzynarodowymi ambicjami, przeciera nowe szlaki w krajowej bankowości i jednocześnie odpowiada na potrzeby rozwojowe państw uboższych
– wskazuje Marek Tomczuk, członek zarządu BGK.
Wsparcie dla rwandyjskiej gospodarki
Większa obecność polskiej spółki w Afryce
Eksport zabezpieczony polisą

Zdjęcie z ceremonii podpisania umowy kredytowej, w której uczestniczył Jarosław Trwoga, menedżer ds. transakcji zagranicznych w BGK oraz dr. Uzziel Ndagijimana, minister finansów i planowania ekonomicznego Rwandy. (Kigali, 26.10.2023 r.)
Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) to polski bank rozwoju, jedyna taka instytucja w kraju. BGK wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. BGK wspiera eksport i ekspansję zagraniczną polskich firm na 86 rynkach świata.