- Bank Gospodarstwa Krajowego zaoferował inwestorom instytucjonalnym emisję dziesięcioletnich obligacji o wartości 500 mln EUR
- To pierwsza zagraniczna emisja na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (FPC)
- Obligacje zostaną wyemitowane 8 lipca 2021 roku i będą notowane na giełdzie w Luksemburgu
Bank Gospodarstwa Krajowego zaoferował inwestorom instytucjonalnym emisję dziesięcioletnich obligacji o wartości 500 mln EUR. To pierwsza zagraniczna emisja na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Środki posłużą m.in. do walki ze skutkami pandemii. Prospekt dla programu emisyjnego BGK przewidzianego na kwotę 15 mld EUR zatwierdził luksemburski nadzór finansowy (CSSF).
Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju. Pracownicy banku mają wysokie kompetencje w realizacji projektów służących rozwojowi kraju. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Odgrywa znaczącą rolę w realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest kluczowym dokumentem w polityce gospodarczej Polski. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.