Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Fundacja State of Poland zapraszają 27 maja o 16:30 na debatę poświęconą budowaniu systemu gospodarczego przynoszącego korzyści całemu społeczeństwu.
- Jak budować system gospodarczy, który przyniesie korzyści wszystkim członkom społeczeństwa?
- Jak aktualne i historyczne doświadczenia Trójmorza przekładają się na regionalną perspektywę rozwoju społeczno-gospodarczego?
- Jaką drogą mogłyby i powinny pójść państwa odbudowując gospodarki po ustąpieniu pandemicznego kryzysu?
- 27 maja (czwartek), godz. 16:30-18:30
- Wydarzenie w języku angielskim.
- Transmisja na YouTube.
- Prof. Gladden Pappin – były pracownik naukowy Harvardu, profesor nadzwyczajny nauk politycznych na Uniwersytecie w Dallas, współzałożyciel prestiżowego kwartalnika „American Affairs”, autor licznych esejów politycznych, publikowanych w czołowych pismach, takich jak „New York Post” czy „Newsweek”.
- Rod Dreher – amerykański dziennikarz i intelektualista publiczny, autor kilku bestsellerów, w tym „Opcji Benedykta” oraz niedawno wydanej „Live Not By Lies”, obecnie przebywający w Budapeszcie jako Danube Institute Fellow.
- Josh Hammer – redaktor opinii w „Newsweek” (USA), pracownik naukowy Fundacji Edmunda Burke'a, z wykształcenia prawnik konstytucyjny, zawołany publicysta i eseista zajmujący się kwestiami politycznymi, prawnymi i kulturalnymi, publikowany w czołowych gazetach, takich jak „New York Post”, „National Review” i „The Spectator”.
- Prof. David Engels – wykładowca historii starożytnej na Université libre de Bruxelles, profesor wizytujący w Instytucie Zachodnim, autor „Renovatio Europae” i felietonista „Tygodnika Solidarność”.
- Dominika Cosic – Dziennikarka, autorka książki „Balkan Express”, korespondentka polityczna Telewizji Polskiej w Brukseli.
- Piotr Arak – Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE), zajmuje się dostarczaniem analiz i ekspertyz do realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, a także popularyzacją polskich badań naukowych z zakresu nauk ekonomicznych i społecznych w kraju oraz za granicą.
Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju – jedyna taka instytucja w Polsce. Bank aktywnie wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy kraju. Realizując strategiczne projekty rozwojowe, finansuje m.in. największe inwestycje infrastrukturalne, zwiększa dostęp Polaków do mieszkań oraz pobudza przedsiębiorczość polskich firm w kraju i za granicą. Jest inwestorem w funduszach, których aktywami zarządza Polski Fundusz Rozwoju. Pracownicy banku mają wysokie kompetencje w realizacji projektów służących rozwojowi kraju. Dbając o zrównoważony rozwój kraju, bank jest obecny w każdym regionie Polski. W 2018 r. rozpoczął ekspansję, otwierając przedstawicielstwa zagraniczne, które dziś działają już w Brukseli, Frankfurcie, Londynie i Amsterdamie. BGK ma unikalne doświadczenie w finansowaniu, inwestowaniu, udzielaniu poręczeń i gwarancji oraz dystrybucji funduszy unijnych. Odgrywa znaczącą rolę w realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest kluczowym dokumentem w polityce gospodarczej Polski. Podstawą działalności BGK jest odpowiedzialny, etyczny i zrównoważony biznes, dlatego bank podejmuje szereg inicjatyw promujących przedsiębiorczość, innowacje, ekologię i uczciwe traktowanie pracowników, partnerów i klientów.